Main menu

Co oznaczają wersje urządzeń opisane na stronie WWW?

Baza wiedzy

Baza wiedzy

Co oznaczają wersje urządzeń opisane na stronie WWW?

Wersja Bazowa: drewno rdzeniowe bez podstaw metalowych, dachy i barierki ze sklejki wodoodporna, zjeżdżalnia z tworzywa sztucznego. Wersja Bazowa Plus: drewno rdzeniowe na podstawach metalowych, dachy i barierki ze sklejki wodoodpornej, zjeżdżalnia z tworzywa sztucznego. Wersja Klasyczna: drewno bezrdzeniowe na podstawach metalowych, dachy i barierki ze sklejki wodoodpornej, zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej, boki HDPE. Wersja … Czytaj więcej

Jakie dokumenty poświadczają zgodność z normami?

Zgodność urządzeń z obowiązującymi normami poświadczają: deklaracja zgodności – jest to dokument wystawiany przez producenta urządzeń. Dotyczy on konkretnego urządzenia i zaświadcza, że jest ono wyprodukowane i zamontowane zgodnie z odpowiednią normą, certyfikat zgodności – dokument wystawiany przez jednostki posiadające akredytację przy Polskim Centrum Akredytacji (PCA) potwierdzającym zgodność wyrobu z obowiązującymi normami. We FIOR wystawiamy … Czytaj więcej

Dlaczego nie mogę mieć placu zabaw tuż za oknem?

Nie byłoby to zgodne z obowiązującymi normami – odległość placu zabaw powinna wynosić co najmniej 10 m od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów.

Co to jest HIC?

HIC to inaczej wysokość swobodnego upadku. Jest to największa wysokość między wyraźnie określoną powierzchnią podparcia ciała dziecka a znajdującą się niżej powierzchnią zderzenia, czyli część innego urządzenia albo grunt. Stosuje się ją w celu zapewniania bezpieczeństwa na placu zabaw dla dzieci.

Co to jest przestrzeń upadku ?

Przestrzeń upadku to innymi słowy taka przestrzeń w urządzeniu, na nim lub wokół niego, która może być zajmowana przez użytkownika spadającego z części urządzenia.

Nowości

Realizacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress